КИЇВ (QHA) -

На Майдан Незалежності до Києва в пам'ять Бориса Нємцова приїхали 7 активістів із Росії. Вони запалили лампадки біля портрета Нємцова, виклавши ними його ім'я.

Також ініціативна група проведе невеликий мітинг, де розкажуть про те, що відбувається в Росії, повідомляє кореспондент QHA.

Нагадаємо, що 55-річний російський політик Борис Нємцов був застрелений у ніч з 27 на 28 лютого 2015 року на Великому Москворецькому мосту в центрі російської столиці. Похований на Троєкуровському кладовищі.

У справі про його вбивство на лаві підсудних перебувають ймовірний вбивця Заур Дадаєв, Хамзат Бахаєв, який, за версією слідства, постачав спільників інформацією і повинен був приховати їх після злочину, Темірлан Ескерханов, якому ставиться відстеження маршрутів Нємцова, а також брати Анзор і Шадід Губашеви . Також триває розслідування виділеної в окреме провадження кримінальної справи щодо передбачуваного замовника та організатора вбивства Руслана Мухудінова, що знаходиться з листопада 2015 року в міжнародному розшуку, і відносно до інших невстановлених осіб.

Заур Дадаєв, Анзор і Шадід Губашеви, Темірлан Ескерханов і Хамзат Бахаєв звинувачуються в скоєнні вбивства за наймом у складі організованої групи та незаконному придбанні, носінні, перевезенні та зберіганні вогнепальної зброї (пп. "Ж, З" ч. 2 ст. 105 КК РФ і ч. 3 ст. 222 КК РФ).

До цього моменту всі заарештовані, які дали раніше свідчення, від них відмовилися, і своєї провини не визнають.

Зник із справи і мотив релігійного екстремізму, який фігурував на початку розслідування.

Слідство прийшло до висновку, що ті, хто скоїв убивство, зробили це виключно з корисливих мотивів — хотіли отримати обіцяну винагороду.

Крім того, у грудні Басманний суд відмовився вважати справу Нємцова політичною.

На думку адвоката Прохорова, який є захисником у справі вбитого опозиціонера, Нємцов міг бути убитий через свою суспільно-політичну діяльність: зіграти свою роль могли різка критика президента Володимира Путіна, розслідування діяльності російських Збройних сил в Україні, і конфлікт із Рамзаном Кадировим 2002 року, про який у своїх свідченнях розповідав головний редактор «Щоденного журналу» Олександр Риклін.

Борис Нємцов — російський політичний і державний діяч, депутат Ярославської обласної думи, співголова «Республіканської партії Росії — Партії народної свободи» (з 16 червня 2012 до вбивства), один із творців і лідерів ОДР «Солідарність», член Координаційної ради російської опозиції.

QHA