КИЇВ (QHA) -

У результаті атак бойовиків на українські позиції під Авдіївкою 29-30 січня загинуло сім бійців ЗСУ: Андрій Кізіло, Володимир Бальченко, Дмитро Оверченко, Володимир Крижанський, Ярослав Павлюк, Олег Бурець і Віталій Шамрай.

Безліч людей з квітами прийшло провести в останню путь загиблих захисників України, повідомив кореспондент QHA.

Відбиваючи масовані удари окупаційно-терористичних військ, 23-річний капітан Андрій Кізіло загинув в останньому бою. Товариші по службі кажуть про нього з теплотою і болем, називаючи вірним другом і зразковим офіцером і шкодуючи про те, що втратили одного з кращих командирів роти.

— Дуже важко пояснити, що це булаза людина. Всі, хто з ним воював, знають, що це кристально чистою душі людина, абсолютно сміливий, який брав участь у багатьох штурмових діях. Це був один із офіцерів, який ніколи не прикривався спинами солдатів, — з сумом згадує про Андрія Кізіла підполковник 72-ї механізованої бригади Валерій Гудзь.

Андрій Кізіло разом зі своїми бойовими товаришами стояв в Авдіївці на позиції під назвою «Майдан».

Військовослужбовці розповідають, що в останні дні атаки російсько-терористичних угруповань істотно посилилися. Протягом декількох ночей бойовики обстрілювали українські позиції освітлювальними ракетами, а 29 січня почався обстріл з артилерії. Першу атаку солдати 72-ї бригади відбили, а вже під час другої до їх окопа прилетіла 120-а міна, у результаті чого на місці загинуло троє бійців.

— Ми шоковані такою масивною атакою. Такого не спостерігалося з 2014 року. Ми здивовані тим, що ворог почав вести себе дуже нахабно і сміливо, підтягнувши танки і САУ. Вони почали стріляти з усього підряд, а найстрашніше те, що вони обстрілюють мирних жителів, — каже прес-офіцер 72 ОМБр Олена Мокренчук.

Рідні, друзі та бойові побратими провели в останню путь захисників Батьківщини, стоячи на колінах і вигукуючи «Слава Україні» та «Герої не вмирають». Однополчани зі сльозами на очах несли квіти до трун загиблих друзів.

Небайдужа киянка Таїсія також прийшла на похорон загиблих в Авдіївці українських бійців. Каже, що для неї не буває чужих дітей, що всі, хто склав голову, захищаючи рідну землю, стали рідними. Загибель ще зовсім молодих хлопців жінка сприймає як особисту трагедію.

— Ми прийшли поділитися своїм материнським болем, підтримуючи батьків загиблих українських солдат. Ми завжди їх будемо пам'ятати. Всім вічна пам'ять, — сказала в коментарі кореспонденту QHA киянка Таїсія.

QHA