ЛЬВІВ (QHA) -

У 2017 році журі, яке носить назву «Капітула прогресу», присудило цю почесну нагороду журналісту, автору і ведучому телепроекту «Майкл Щур» Роману Вінтоніву.

— Якби треба було б сказати одним словом, за що ця людина заслужила премію Кривенка, я б сказав: за оздоровлення. Немає нічого здоровіше, ніж іронія. Вона розбиває скам'янілі ділянки в людському мозку, змушує дивитися по-новому на звичні речі. Деякі маразми нашої дійсності стають очевидними, тільки якщо поруч з ними стати в костюмі зайчика. Іронія краще, ніж пафос, робить революцію. Іронія може бути гемоглобіном, який доносить важливу інформацію до тих куточків суспільства, які не хочуть чути нічого нового. Тому «За просування в журналістиці» у даному випадку означає ще й «за просування серйозної журналістики на територію, окуповану розвагами», — зазначив на церемонії нагородження Отар Довженко, викладач Школи журналістики Українського католицького університету.

Сам же Роман Вінтонів, подякувавши за нагороду, сказав:

— Якщо говорити про журналістів, то головне — це працювати з фактами. Я розумію, що премія мені — за «Майкла Щура», але за цим проектом, перш за все, стоїть колектив людей-однодумців. Ми в своєму невеликому колективі дуже ретельно ставимося до фактів, і що ще більш важливо — ми боремося зі стереотипами, навіть зі своїми власними.

Нагадаємо, що премію «За просування в журналістиці» вручають щорічно в травні до дня народження відомого львівського журналіста і публіциста, засновника колись популярних видань «Поступ» і «Пост Поступ» Олександра Кривенка. З 2013 року церемонія нагородження відбувається в рамках Lviv Media Forum. У попередні роки премією були відзначені Сергій Рахманін, Володимир Ар'єв, Сергій Лещенко, Вахтанг Кіпіані, Марцін Войцеховський, Олена Притула, Мустафа Найєм, Юлія Мостова, Костянтин Усов, Олексій Шалайський, Христина Бердинських, Левко Стек і Наталія Седлецька.

ФОТО: інтернет

QHA