КИЇВ (QHA) -

За підсумками сьогоднішньої наради з проблемних аспектів роботи Луганське енергетичне об'єднання під головуванням віце-прем'єр-міністра України Геннадія Зубка відновить поставки електроенергії підприємствам-боржникам, повідомляє прес-служба Луганської облдержадміністрації.

Нагадаємо, що протягом червня-липня ЛЕО неодноразово відключало від енергопостачання соціально важливі об'єкти області, у тому числі дитячі садки, школи, медичні заклади у містах Кремінна, Лисичанськ, Старобільськ, Рубіжне, а також Станично-Луганському та Попаснянському районах. Останнє таке відключення відбулося вчора, у результаті чого понад 40 тисяч осіб залишилися без водопостачання.

Причиною відключень електроенергії є важке фінансове становище ЛЕО, яке заборгувало ДП «Енергоринок» 5,3 млрд грн.

У свою чергу, споживачі заборгували ЛЕО 5,5 млрд грн. Більше 80% цієї суми припадає на споживачів з неконтрольованої українською владою території. На сьогодні компанія поставляє електроенергію в контрольовані бойовиками райони Луганської області, але не отримує оплати.

— Проблема ЛЕО має складний і накопичувальний характер, проте її заручниками не повинні ставати люди. Головне, що люди будуть з водою, — сказав губернатор Луганської області Юрій Гарбуз.

Разом з тим, у ЛЕО пояснили, що рішення відновити подачу струму на всі об'єкти водопостачання, які були вимкнені на сьогоднішній день, є тимчасовим:

— Усі заплановані відключення скасовуються і робиться перенесення дат знеструмлення на 1 серпня 2017 року, тим самим всім зацікавленим структурам дається можливість розглянути пропозиції ЛЕО щодо виходу з кризи і скласти відповідний план дій.

Як повідомляло QHA, вчора в Луганській області внаслідок знеструмлення водоканалів без питної води залишилися понад 40 тисяч осіб і 30 об'єктів соціальної інфраструктури.

ФОТО: інтернет

QHA