КИЇВ (QHA) -

Контрольно-пропускний пункт «Новотроїцьке» (Донецька область, — ред.) отримав технічну допомогу від Агентства ООН у справах біженців та партнерів, яке покликане зменшити час очікування та полегшити умови для людей, які щодня перетинають лінію розмежування на Сході України. Про це повідомляється на сайті Агентства ООН.

— 2016 року було зафіксовано понад 8,6 млн перетинів лінії розмежування. Саме тому поліпшення свободи пересування залишається одним з головних питань для Агентства ООН у справах біженців. Результати нашого моніторингу підтверджують, що на пунктах пропуску не вистачає технічних можливостей для обслуговування такої великої кількості людей і базових зручностей для тих, хто змушений чекати у довгих чергах. Це створює значні труднощі для людей з особливими потребами, зокрема населення старшого віку,  пояснює представник Агентства ООН у справах біженців в Україні Пабло Матеу.

Проект технічної допомоги обійшовся у 3,5 млн гривень, і буде реалізований в трьох контрольних пунктах в'їзду-виїзду «Новотроїцьке», «Мар'їнка» і «Майорське». Технічне обладнання дозволить пропускати більше людей, які перетинають лінію розмежування, і зменшить час очікування людей у чергах.

Дуже важливо, щоб цивільне населення мало можливість рухатися швидко, без тривалого очікування у холод чи спеку, потрапити у пункт призначення і отримати доступ до базових послуг, зазначив експерт з питань гуманітарної допомоги з українського офісу Генерального директорату з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту європейської комісії (ECHO) Самуель Марі-Фенон.

Технічне оснащення передбачає установку 4-х додаткових модулів з комп'ютерною технікою та обладнання 20 нових місць для співробітників Державної прикордонної служби України (ДПСУ) на кожному з пунктів. Також передбачено розміщення наметів з системою обігріву у зонах очікування людей біля пунктів перетину.

Уряд України робить все можливе, щоб робота контрольно-пропускних пунктів в'їзду-виїзду відповідала очікуванням громадян України та міжнародним стандартам. У планах відновлення громадського транспорту через лінію розмежування, а також підвищення пропускної спроможності, забезпечення захисту і поліпшення умов для людей у чергах. Ми також плануємо створення гарячої лінії про діяльність КПВВ, створення достатньої кількості гуманітарно-логістичних центрів поблизу, забезпечення доступу до високошвидкісного мобільного інтернету, оснащення зон wi-fi та надання адміністративних послуг для громадян України, які проживають на непідконтрольних територіях,  наголосив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

Як зазначається, прикордонна служба, у свою чергу, збільшить кількість персоналу для здійснення документального контролю.

ФОТО: інтернет

QHA