ЧОНГАР (QHA) -

Українське телерадіомовлення на територію окупованого Криму у 2018 році буде здійснюватися з Чонгарської та Чаплинської веж.

Про це повідомив член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

— У рамках проекту Стратегії (Стратегія розвитку мовлення на окупованих територіях, ред.), розробленої Комісією з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики України, планується збільшити висоту державної вежі в Чаплинці Херсонської області з 92 до 133 метрів (протягом першої половини 2018 року), створити додатковий цифровий мультиплекс з метою організації потужного мовлення в напрямку Армянська і Красноперекопська 5 українських телеканалів, організувати аналогове мовлення в напрямку Криму двох українських телеканалів і 7 українських радіостанцій, зазначив він.

За словами Костинського, сигнал з Чаплинської вежі буде охоплювати Чаплинський, Каланчацький райони Херсонської області і Красноперекопський район Автономної Республіки Крим.

— Таким чином, українське мовлення на територію Криму у 2018 році буде здійснюватися вже з двох веж Чонгарської та Чаплинської, резюмував член Нацради.

Розвиток телерадіомовлення в цих районах буде здійснюватися шляхом надання Нацрадою дозволів на тимчасове мовлення, як це робиться в зоні проведення АТО.

Раніше Сергій Костинський назвав канали, які транслюватимуть на Крим. Це UA: Крим (НГТУ), Чорноморська телерадіокомпанія, ICTV, «5 канал» і «Прямий» (Тоніс). Аудиторію телеканалів складатимуть більше 200 тисяч кримчан.

Нагадаємо, у травні Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення в рамках роботи Комісії з питань відновлення мовлення на територію АТО та окупованого Росією Криму при Міністерстві інформполітики оголосила конкурс на цифрове мовлення на окупований півострів.

QHA