КИЇВ (QHA) -

У Львівській та Волинській областях на кордоні з Польщею люди влаштували акції через невдоволення внесенням змін до Податкового кодексу України, згідно з якими ввели нові митні правила на ввезення товарів в Україну з 1 січня 2018 року, в результаті чого перекриті дороги біля пунктів пропуску «Шегині-Медика», «Рава Руська-Гребенне» та «Ягодин-Дорогоуйськ».

За даними патрульної поліції Львівської та Волинської областей, мітингувальники ходять по пішохідних переходах біля пунктів пропуску біля села Старовойтове (Волинська область). Це призвело до часткового обмеження руху транспорту на міжнародній трасі Київ-Ковель-Ягодин.

— На автодорозі неподалік від міжнародного автомобільного пункту пропуску «Ягодин» почалася акція протесту. Її мета  висловлення невдоволення внесенням змін до Податкового кодексу України щодо встановлення нових митних правил на ввезення товарів в Україну,  зазначили у прес-службі поліції Волинської області.

У поліції Львівської області заявили, що мітингувальники кожні 30 хвилин пропускатимуть по 10 автомобілів, щоб уникнути конфлікту з тими, хто хоче перетнути кордон з Україною.

Нагадаємо, Верховна Рада змінила правила безмитного ввезення товарів у ручному або супровідному багажі, обмеживши їх сумою до 500 євро (в аеропортах — до 1000 євро) і вагою до 50 кг для тих, хто був відсутній в Україні більше, ніж добу і в'їздить в країну не частіше ніж один раз протягом 72 годин. Нові правила набули чинності 1 січня 2018 року.

ФОТО: Сектор комунікації Волинської області

QHA