ЛЬВІВ (QHA) -

У Львівській області на українсько-польському кордоні заблоковані пункти пропуску Рава-Руська та Шегині.

Так, близько 30 осіб блокують рух автомобілів перед пунктом Рава-Руська, обіцяючи пропускати один автомобіль кожні 15 хвилин, а в Шегинях протестуючі обещають пропускати по 3-4 автомобіля кожні 15 хвилин.

Як заявив помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян, блокування під'їздів до пунктів пропуску пов'язане зі змінами у митному законодавстві.

— Акції проходять біля пунктів пропуску... На даний час ПП працюють у штатному режимі, рух транспорту є, по мірі того, як учасники акції пропускають машини з пунктами контролю. Скупчення машин також є,  зазначив Слободян.

Активіст Ігор Зінкевич також повідомив, що на акцію вийшли люди, які незадоволені законом про новий порядок перетину кордону.

Зазначимо, нові правила безмитного ввезення товарів у ручному або супроводжуваному багажі набули чинності з 1 січня. Вони обмежують суму товару до 500 євро (в аеропортах — до 1000 євро) і вагою до 50 кг для тих, хто був відсутній в Україні більше доби і в'їздить в країну не частіше ніж один раз протягом 72 годин.

Нагадаємо, раніше у Львівській та Волинській областях на кордоні з Польщею люди влаштували акції через невдоволення внесення змін до Податкового кодексу України. Були перекриті дороги біля пунктів пропуску «Шегині-Медика», «Рава Руська-Гребенне» та «Ягодин-Дорогуськ».

QHA