ОДЕСА (QHA) -

Українська актриса театру і кіно Римма Зюбіна вийшла на червону доріжку кінофестивалю в Одесі в дизайнерському платті із закликом звільнити політв'язня українського режисера Олега Сенцова.

Відповідні фото з'явилися в Фейсбуці.

Вибір наряду для фестивалю Зюбіна прокоментувала так:

— Я все частіше стикаюся з тим, що не всі українці знають про ситуацію (з Олегом Сенцовим — ред.). На всіх кінофорумах світу, на всіх кінофестивалях категорії «А» про це говорять, закликають до свободи Сенцова. Хтось про це говорить текстами зі сцени, хтось розміщує таблички #FreeSentsov. Ми не можемо про це не говорити. Кожен раз, коли я стою на майданчику, коли мені там зручно, комфортно, я знаю, що є в цьому світі людина, яка повинна була бути зараз на знімальному майданчику, його місце там, але, на жаль, поки той режим не закінчиться, нічого не зміниться.

Нагадаємо, у травні 2014 року в окупованому Сімферополі були заарештовані четверо місцевих проукраїнських активістів: Геннадій Афанасьєв, Олексій Чирній, Олександр Кольченко та кінорежисер Олег Сенцов. У серпні 2015 року російський суд визнав їх винними у підготовці терактів у Криму і підпалі офісів двох партій у Сімферополі.

Афанасьєв і Чирній погодилися співпрацювати зі слідством і отримали по сім років в'язниці. Сенцов був засуджений до 20 років, а Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

ФОТО: Фейсбук

QHA