КИЇВ (QHA) -

Учасники акції зібралися на перехресті вулиць Богдана Хмельницького та Хрещатика. Розгорнувши головну національну реліквію свого народу, кримські татари пройшли по Хрещатику до Майдану Незалежності, передає кореспондент QHA.

Серед тих, хто взяв участь в акції, — члени Меджлісу кримськотатарського народу, діячі культури, громадські активісти та небайдужі мешканці столиці України.

Учасників ходи вітали голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, члени Меджлісу Гаяна Юксель, Риза Шевкієв, Ескендер Барієв, а також радник голови Меджлісу Ісмет Юксель і дружина Мустафи Джемілєва Сафінар Джемілєва.

Всього у ході взяли участь близько ста осіб — всі вони йшли, тримаючись за прапор.

У своїх виступах багато підкреслювали, що прапор — це символ сьогоднішньої боротьби за звільнення Криму.

— Кримськотатарський прапор сьогодні є символом незламності та віри. Саме завдяки боротьбі кримських татар національний прапор сьогодні пізнаваний у всьому світі, — зазначив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Серед гасел були чутні традиційні «Міллет, Ватан, Кирим», а також «Крим — це Україна» і «Свободу політв'язням Кремля». Одним із нових гасел стало питання «Кімнін Кирим?», на який учасники акції хором відповідали: «Меним Кирим!» (що в перекладі означає: «Чий Крим? Наш Крим!»).

Вперше День національного прапора кримські татари відзначили у 2010 році. У тому ж році 26 червня на п'ятому Курултаї було винесено рішення щорічно святкувати цей день як День кримськотатарського прапора.

Щороку 26 червня у столиці АРК Сімферополі та інших містах проводили урочисті заходи, в яких брали участь сотні людей. Після анексії Криму Росією всі акції за підтримки Меджлісу кримськотатарського народу і кримськотатарських громад стали проходити на материковій частині України.

QHA