КИЇВ (QHA) -

Рівно три роки тому, під час Революції Гідності, Україну сколихнула страшна звістка: в центрі Києва був убитий 20-річний житель Дніпропетровщини Сергій Нігоян.

Сергія зробила відомим серед майданівців не тільки виразна зовнішність, але і любов до поезії Тараса Шевченка. Вірменин за національністю, однак душею українець, він готовий був віддати життя за Україну.

22 січня 2014 року Сергій Нігоян загинув на вулиці Грушевського від вогнепальних поранень в голову, шию і груди.

Другим загиблим активістом був громадянин Білорусі Михайло Жизневський.

Також 22 січня снайпер поранив жителя Львівщини Романа Сеника, який згодом помер у лікарні.

У той же фатальний день знайшли понівечене тіло активіста Юрія Вербицького, викраденого і замордованого силовиками.

Ці четверо стали першими Героями Небесної Сотні — тими, хто пожертвував життям заради власної гідності і заради гідного майбутнього всього народу України.

22 січня 2017 року, у День Соборності, українці запалюють свічки в пам'ять про Героїв Небесної Сотні. На пам'ятну акцію на Грушевського прийшли колишні учасники революції та небайдужі кияни.

Вклонитися пам'яті загиблих прийшла і кримчанка, представниця громадської організації «Крим SOS» Міла Шевченко. Жінка прожила у Криму більшу частину життя і була змушена покинути його у березні 2014 року.

— Після цього дня (22 січня 2014 року,  ред.) дуже багатьом людям стало зрозуміло, що, на жаль, мирним шляхом змінити щось у країні неможливо. Сподіваюся, що мрії тих хлопців, які загинули, тих, хто стояв і боровся за наше майбутнє, і тих, хто зараз на Сході України захищає наші кордони, нарешті збудуться, і наша держава зміниться, а війна закінчиться, сподівається Міла Шевченко.

Вона переконана, що Герої Небесної Сотні загинули зокрема і за Крим, який ми обов'язково повернемо.

Кілька десятків активістів, які зібралися біля входу на стадіон «Динамо», почали захід із виконання гімну України.

Люди висловлювали свої думки у форматі відкритого мікрофона, виконували власні вірші та співали про Майдан, який змінив Україну.

— Три роки тому ми показали світові, що можемо відстоювати цінності, які врятують не тільки Україну, але і все людство. Це воля, свобода, гідність і любов, каже киянка Юлія.

У цей скорботний вечір центр Києва знову сколихнула жалобна пісня «Гей, пливе кача», під яку проводжали в останню путь Героїв Небесної Сотні.

Ми молимося за кожного з Героїв, хто вірив у нас і наше світле майбутнє. Вони віддали життя за те, щоб українська нація стала іншою — відповідальнішою і згуртованішою. І найкращим вшануванням загиблих буде наша відданість Україні, за яку полягла і Небесна Сотня, і тисячі воїнів на сході країни.

QHA