ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 8 березня, у Львові відбувся марш за права жінок. Темою акції цього року стало гасло «Сестринство, підтримка, cолідарність». Уже вчетверте на вулиці міста вийшли жінки, щоб висловити одна одній підтримку у щоденній боротьбі за право на безпеку, самореалізацію та повагу. На події фігурувало чимало гасел, декотрі з яких були відверто провокативними. 

— Ми прагнемо жити в суспільстві, де зможемо без страху перебувати на вулиці у будь-який час доби, не соромитися повідомляти друзям, родичам або відповідним установам про насилля, якого ми зазнали. Ми хочемо, щоб штучний розподіл на «жіночу» та «не жіночу» справу залишився у минулому — керівні позиції та високооплачувані галузі це справа навичок та знань, а не статі та гендеру. Ми нагадуємо, що рішення, як і з ким жити, народжувати, розлучатися — це наш особистий вибір. Ми хочемо попередити, що сексизм, який змушуватиме нас сумніватися у своїй цінності і людській гідності, обертатиметься нашою колективною злістю, — зазначили активістки феміністичного руху.

Особливістю сьогоднішньої акції стала зграйка "антифеміністок", яка прийшла на марш, аби висловити свою "традиційну позицію" та закликати жінок пам`ятати, що їхній день — це День матері. 

Не обійшлось цьогоріч і без провокацій: невідомі особи чоловічої статі намагались облити активісток та активістів зеленкою, проте, правоохоронці блискавично знешкодили провокаторів.

Додамо, що схожі марші сьогодні провели також у інших містах України, зокрема, у Києві. 

QHA