СТРАСБУРГ (QHA) -

Європейський парламенту 6 квітня проголосував за введення реформ щодо забезпечення безкоштовного роумінгу і рівності права доступу до інтернету в ЄС.

Так, з 15 червня 2017 року всередині Євросоюзу буде скасована плата за роумінг і законодавчо закріплена рівність права доступу до інтернету.

Таким чином, вихідний дзвінок з мобільного телефону всередині ЄС буде коштувати не більше 5 центів за хвилину розмови, а відправлення СМС — не більше 2 центів. Вартість мобільного інтернету в умовах європейського роумінгу становитиме не більше 5 центів за мегабайт.

Крім того, оператори зв'язку можуть пред'являти один одному рахунки за дзвінками, що здійснюються їх клієнтами у роумінгу. Для цього встановлена ​​межа вартості: вона не повинна перевищувати 3,2 цента за хвилину, а СМС-повідомлення не повинно коштувати більше 1 цента.

QHA повідомляло, що учора, 6 квітня, Європейський парламент голосами 521 депутата підтримав надання Україні безвізового режиму з ЄС. Посли країн Євросоюзу повинні підтвердити рішення Європарламенту на засіданні 26 квітня. А остаточно Рада ЄС затвердить візову лібералізацію з Україною на засіданні 11 травня. Таким чином, безвізовий режим може вступити в силу в червні 2017 року.

ФОТО: інтернет

QHA