РІВНЕ (QHA) -

Активісти зі смолоскипами пройшли вулицею Соборною, щоб віддати шану загиблим на Майдані героям, також згадали й відомого активіста Сашка Білого. Таким чином учасники акції хотіли продемонструвати не лише шанобливе ставлення до полеглих героїв, але й закликати інших пам’ятати про їхні подвиги.

21 лютого, близько пів на шосту вечора активісти з прапорами України, УНСО, «Правого сектору» зібралися біля приміщення Рівненського міськвиконкому, а далі рушили в напрямку стели Небесній сотні. Дорогою скандували патріотичні гасла. Колону супроводжували правоохоронці, патрульні забезпечували проїзд.

Завершили смолоскипну ходу біля стели Небесній сотні. Загиблих вшанували хвилиною мовчання. Перед присутніми виступили активісти, зокрема, як зазначив Андрій Мітюхін, подібні заходи мають служити нагадуванням не лише для простих українців, але й насамперед для чиновників, які «погано пам’ятають історію».

— Хочу сказати, що Майдан не завершився, як думають деякі можновладці, які на нашій крові прийшли до влади. Ми побачили мільйонні декларації. Вони не можуть нам сказати, звідки вони взяли ці мільйони. Ми бачимо, як розкрадається наша земля. За три роки загинуло близько десяти тисяч людей. Але хто про це думає? Далі продовжується торгівля. На мою думку, зміни мають йти еволюційним шляхом, — заявив громадський активіст Ігор Пюрко.

Завершили акцію виконанням Гімну України.

Серед тих, хто був на заході, — керівник патрульної поліції Рівного Сергій Мерчук, який брав активну участь у протестах на Майдані, а також у боях на Сході. Він розповів rореспонденту QHA, що останнім часом все менше людей ходить на подібні акції.

— Для мене Майдан радикально змінив повністю моє життя. І будучи зараз керівником правоохоронної структури, я про це ні в якому разі не забуваю. Для нас це важливо. І ми про це не забудемо. Звичайно, такі акції мають продовжуватися, бо з часом якось все знівельовується, адже в 14-у році було більше людей, в 15-у, 16-у – менше, а цього року, як на мене, не стільки багато заходів пройшло на честь вшанування Героїв Небесної сотні, — розповів Сергій Мерчук.

Нагадаємо, у Рівному 20 лютого Небесну Сотню вшановували молитвою та покладанням квітів.

QHA