КИЇВ (QHA) -

У день народження українського режисера Олега Сенцова, незаконно засудженого в Російській Федерації, у столичному Маріїнському парку відбудеться акція, організована ініціативною активістською групою «Комітет солідарності».

— Святкувати день народження без самого винуватця події — дивно. Однак ми робимо це, щоб ще раз нагадати про кримських політв'язнів і вимагати їхнього звільнення, — написали організатори.

О 13:00 активісти зберуться на оглядовому майданчику біля порожнього режисерського крісла, де до 15:00 будуть пригощати всіх, хто прийде, тортом і підписувати листівки.

У цей же день о 19:00 у «Кримському домі» розпочнеться показ фільму Аскольда Курова «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова» з обговоренням після перегляду.

А о 20:00 у парку «Самосад» на Подолі небайдужі кияни планують читати п'єсу Олега Сенцова «Номер» і писати листа українському політв'язню.

Крім того, у «Зеленому театрі» Одеси відбудеться показ фільму «Процес», а також акція «Напиши побажання».

Нагадаємо, у травні 2014 року в окупованому Сімферополі були заарештовані четверо місцевих проукраїнських активістів: Геннадій Афанасьєв, Олексій Чирній, Олександр Кольченко та кінорежисер Олег Сенцов. У серпні 2015 року російський суд визнав їх винними у підготовці терактів у Криму і підпалі офісів двох партій у Сімферополі.

Афанасьєв і Чирній погодилися співпрацювати зі слідством і отримали по сім років в'язниці. Сенцов був засуджений до 20 років, а Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

Україна неодноразово зверталася до урядових органів Росії з вимогою видачі та пропозиціями про обмін Олега Сенцова. Проте 6 лютого 2017 року міністерство закордонних справ РФ зробило офіційну заяву про те, що ув’язнений Олег Сенцов не буде переданий Україні через наявність у нього російського громадянства (насильно нав'язаного йому країною-окупантом).

Правозахисна організація «Меморіал» визнала Олега Сенцова і Олександра Кольченка політв'язнями.

QHA