КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 25 лютого, на Байковому кладовищі у Києві вандали осквернили могилу видатної української поетеси Лесі Українки. Невідомі вкрали з пам'ятника бронзові гірлянди. Про це написав глава Національної спілки письменників України (НСПУ) Михайло Сидоржевський на своїй сторінці у Facebook.

— 25 лютого — День народження Лесі Українки. Напередодні, як і у попередні роки, до її могилі на Байковому кладовищі прийшли письменники, працівники Публічної бібліотеки імені Лесі Українки, шанувальники таланту Лесі. І буквально остовпіли, побачивши сплюндрований пам'ятник великій поетесі. Від величних бронзових гірлянд, які з усіх боків прикрашали пам'ятник, залишилися лише металеві штирі, — написав він.

За його словами, вже готується звернення до поліції, а також Міністерство культури з проханням відновити пам'ятник.

Відзначимо, бронзові гірлянди з пам'ятника Лесі Українки на Байковому кладовищі крадуть не вперше. Минулої весни був подібний випадок. Тоді поліцейські затримали вандала, який здав гірлянди на металобрухт.

QHA повідомляло, що на Дніпропетровщині, в селищі Черкаському, вандали осквернили пам'ятник загиблим на Донбасі українським військовим 93-ї окремої механізованої бригади незадовго до його відкриття. Пам'ятник встигли привести до ладу, і його відкриття 7 жовтня відбулося. На церемонії також були присутні британські військові.

QHA