СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Близько 19:00 на адмінкордоні з окупованим Кримом російські прикордонники затримали кримськотатарських дружин і близьких  політичних в'язнів — фігурантів справи "Хізб ут-Тахрір" так званої "сімферопольської п'ятірки" і ще двох жінок. Це сталося 8 листопада вдень, близько 19:00 на КПП Чаплинка біля Армянська.

Про це повідомила адвокат Ліля Гемеджі.

Відзначається, що затримали: Ліану Білялову, Феру Абдулаєву, Гузаль Салідінову, Аліме Абдулаєву, Фатму Ісмаілову, Мер'єм Куку, Заріну Джеппарову. Жінки перебувають разом з дітьми на російському пункті пропуску Армянськ — Чаплинка і утримуються в вагоні для допиту. Причина затримання невідома.

Відзначимо, що мета таких справ — демонстрація кримськотатарського народу в якості терористів і екстремістів, репресії та залякування кримськотатарського народу.

З правоохоронців ніхто не представляється, затриманих по одній викликають на допит. Фатму Ісмаїлову (дружину політв'язнів Рустема Ісмаїлова) на кордоні забрали на допит в окрему кімнату.

Під час допиту Аліме Абдуллаєвої (дружині Теймура Абдуллаєва) стало погано. Вона втратила свідомість. Їй викликали швидку допомогу.

Відзначимо, згідно з російським законодавством, правоохоронні органи не мають права утримувати затриманих понад три години.

22: 30. На пункт пропуску Армянськ—Чаплинка прибув адвокат Едем Семедляєв і журналіст Антон Наумлюк.

22:50. Одна із затриманих кримськотатарських жінок Ліана Білялова вийшла на зв'язок з подругою. Вона повідомила, що всіх затриманих жінок тримають окремо, Аліме Абдуллаєвій і Гузель Салідіновій стало зле. Поруч з жінками знаходяться силовики з автоматами. Обшук особистих речей затриманих відбувається до дрібниць, телефони вилучили, скопіювали контакти. У Ліани Білялової донька грудного віку в Криму, вона переживає, що ніч доведеться провести на пункті пропуску.

22:55. Пропустили адвоката Едема Семедляєва на територію.

23:00. На КПВВ Чаплинка їдуть люди з різних точок Криму, щоб підтримати кримськотатарських жінок.

23:50. Перших затриманих кримськотатарських жінок відпустили.

Нагадаємо, раніше Ферата Сайфуллаєва, якого засудили в Росії на 5 років колонії загального режиму, до 4 лютого помістили в приміщення камерного типу (ПКТ) за чергове нібито порушення.

QHA повідомляло, що "судді" Олексій Послєдов і Сергій Погребняк продовжили терміни утримання під вартою для п'яти фігурантів справи "Хізб ут-Тахрір": Айдера Саледінова, Еміля Джемаденова, Рустема Ісмаїлова, Узеіра Абдуллаєва і Теймура Абдуллаєва. Клопотав про продовження арешту "слідчий" Р.С. Горбачов.

Нагадаємо, заарештовані 12 жовтня 2016 року за "сімферопольською справою "Хізб ут-Тахрір" Теймур Абдуллаєв, Узеір Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Рустем Ісмаїлов та Айдер Саледінов звинувачуються за ст. 205.1 і 205.5 КК РФ в організації та участі в діяльності організації" Хізб ут -Тахрір ", визнаної в Російській Федерації терористичою.

Так звана "справа" Хізб ут-Тахрір" стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Під приводом підозри в тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA