ОДЕСА (QHA) -

Увечері 15 лютого в Одесі на 81-у році життя помер доктор історичних наук, професор Дмитро Урсу.

Дмитро Павлович народився 10 жовтня 1936 року у бессарабському селі Корнова (нині Унгенський район Республіки Молдова) у сім'ї вчителів. Під час війни втратив батьків, виховувався у дитячих будинках і трудовій колонії м. Майкоп (республіка Адигея, РФ).

1958 року закінчив історичний факультет Одеського університету. 1985 року отримав ступінь доктора історичних наук, а вже наступного року — професора.

З 1986 по 2005 рік був професором Таврійського університету у Сімферополі, де до 1997 року завідував кафедрою нової та новітньої історії.

2006 року повернувся в альма-матер — Одеський університет імені Мечникова.

Сфера наукових інтересів історія та історіографія країн Африки та Західної Європи, методологія історії, сходознавство, історія вищої школи Криму.

Величезний внесок Дмитра Урсу у вивчення історії кримськотатарської культури, зокрема у створення наукової біографії поета і вченого-тюрколога Бекіра Чобан-заде.

Автор понад 400 наукових праць, серед них: «Нариси історії культури кримськотатарського народу» (1999), «Діячі кримськотатарської культури: Біобібліографічний словник» (1999), «Мовні та літературні зв'язки України з країнами Сходу» (2010), а також книга «Бекір Чобан-заде: життя, доля, епоха»(2004), яка 2013 року побачила світ у другій редакції.

Світла пам'ять великому українському науковцю.

ФОТО: інтернет

QHA