КИЇВ (QHA) -

Про це QHA повідомив офіційний представник департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич, коментуючи інформацію у пресі про зникнення в РФ українця.

— Ми звернулися із клопотанням до відповідних органів РФ. Ми просимо повідомити, на яких підставах він був затриманий, обставини затримання, а також місце його утримання, — сказав він.

Зараз, за ​​словами, Кирилича, російська сторона поки не надала жодних пояснень.

Як повідомлялося, киянин Олег Олександрович Негода в кінці 2017 року поїхав у м. Саратов до сестри. Був затриманий у Москві невідомими 24-25 грудня. Зараз місце його перебування невідоме. Негода проходив службу в зоні проведення АТО у 2016–17 рр.

Нагадаємо, раніше у Москві відбулася акція на підтримку політв'язнів Кремля. Активісти вимагали повернути на Батьківщину політв'язнів Сєнцова і Кольченка, а також всіх українських в'язнів Кремля.

Зокрема, активісти вийшли з плакатами на підтримку українського активіста Володимира Балуха, режисера Олега Сєнцова, Олександра Кольченка, кримськотатарських фігурантів надуманої справи «Хізб ут-Тахрір» та інших українських політв'язнів Кремля.

Нагадаємо, у Санкт-Петербурзі 18 листопада активісти провели одиночні пікети на підтримку кримських татар і проти репресій в анексованому Росією Криму. Активісти вийшли на пікети з українськими і кримськотатарськими прапорами. Люди, які прийшли на пікет, тримали в руках плакати з написами: "Через страждання кримських татар і українців колишній курорт Крим перетворюється на військову базу", "Росія не має право мати вето в ООН", "Без покаяння у злочинах проти депортованих народів у Росії немає майбутнього" та ін.

QHA