КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України засудило дії представників російської судової системи, що засудили екс-директора Бібліотеки української літератури в Москві Наталію Шарину до чотирьох років умовного терміну.

— Завершення в Росії судового фарсу над директором російської державної установи Бібліотека української літератури в Москві Наталією Шариною і засудження її до чотирьох років позбавлення волі (умовно) є черговим свідченням антиукраїнської параної російського режиму, жертвами якого стають сьогодні і українські, і російські громадяни.

За словами співробітників українського МЗС, російська влада протягом багатьох років демонструють арсенал боротьби з усім, що пов'язане з Україною — з її мовою і культурою.

Єдине в Росії державна установа української культури Бібліотека української літератури в Москві працювала в умовах обшуків помешкань, вилучень книг і обладнання, шантажу і залякування колективу з боку російських правоохоронних органів, арештів і дискредитації керівництва.

Представники міністерства подякували Наталія Шариній та всьому колективу бібліотеки за самовідданість і професіоналізм у надзвичайно складних умовах.

Нагадаємо, 5 червня Міщанський районний суд Москви оголосив вирок колишньому директору Бібліотеки української літератури Наталії Шариній. Вона звинувачувалася за статтею «Збудження ненависті або ворожнечі з використанням службового становища».

Наталія Шарина була затримана у жовтні 2015 року після обшуків у бібліотеці. Відтоді вона перебувала під домашнім арештом, який неодноразово продовжувався судом. За версією слідства, Шарина придбала книги публіциста і члена забороненої в Росії української націоналістичної партії УНА-УНСО Дмитра Корчинського, які визнані в Росії екстремістськими, і розмістила їх у відкритому доступі в бібліотеці.

Адвокати Шариної стверджували, що її кримінальне переслідування ведеться за політичними мотивами, і просили виправдати підсудну «у зв'язку з відсутністю складу події злочинів».

Як повідомляло QHA, свідки на засіданні вказали, що книга, яку знайшли під час обшуку Бібліотеки української літератури в Москві, була вилучена там же співробітниками правоохоронних органів ще 2010 року.

ФОТО: інтернет

QHA