КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України вимагає від окупаційної влади РФ у Криму дозволити заступнику глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу, якого окупанти півострова другий рік утримують у СІЗО за сфабрикованим звинуваченням, побачитися з тяжкохворою матір'ю.

Про це на своїй сторінці у Twitter написала спікер українського МЗС Мар'яна Беца.

— Вимагаємо від окупаційної влади АРК дозволити політв'язню Ахтему Чийгозу побачитися з матір'ю, яка при смерті.

Беца додала також, що понад два роки Ахтем Чийгоз перебуває у в'язниці з політичних мотивів.

Він має право побачити хвору матір.

За словами керівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдана Крикливенка, лист російському омбудсмену з цього питання надіслали ще тиждень тому:

Ще 9 червня, після відмови в такому клопотанні судом першої інстанції, сподіваючись достукатися до залишків людяності «російської Феміди» Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з листом про сприяння в реалізації права Ахтема Чийгоза на побачення з матір'ю. Наразі лист залишається без офіційного реагування.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що мати Ахтема Чийгоза Аліє Абдураїмівна тяжко хвора. Днями захист Чийгоза заявив, що у зв'язку зі стрімкою прогресією хвороби час у даній ситуації «йде на дні», і попросив суд дозволити політв'язню попрощатися з матір'ю. Це клопотання було відхилене.

Адвокат Микола Полозов просить негайно припинити нелюдське, принижуюче людську гідність ставлення до Ахтема Чийгоза і широким розголосом домогтися для нього можливості попрощатися з найближчою людиною.

ФОТО: інтернет

QHA