КИЇВ (QHA) -

Речник Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца засудила прохання кримського прокурора, який вимагає позбавити українського патріота Володимира Балуха волі строком на 5 років.

Про це йдеться у Twitter повідомленні Беци.

— 5 років за патріотизм ... Окупант намагається знищити всіх патріотів України. Вимагаємо звільнення активіста В. Балуха, — написала представник МЗС.

Нагадаємо, в окупованому Криму українського активіста Володимира Балуха хочуть ув'язнити на п'ять років. Про це повідомили в групі FreeBalukh у Facebook.

Так званий прокурор Дмитро Корольов клопотав перед «судом» для Балуха покарання у вигляді позбавлення волі на п'ять років.

— Тільки що прокурор Дмитро Корольов почав просити в суду призначити покарання для Володимира Балуха: 5 років і 1 місяць позбавлення волі у колонії поселення, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 24 жовтня 2017 року підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд залишив під вартою українського активіста Володимира Балуха до 16 січня 2018 року.

Під час дебатів прокурор заявив, що підстав для зміни тримання під вартою не з'явилося, і що Балух, перебуваючи на волі, нібито може повернутися до «протиправної діяльності».

QHA