КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України зажадало припинити порушення прав людини в окупованому Криму і звільнити заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, якого судять за сфабрикованою справою.

Відповідна заява з'явилася на сайті відомства.

— Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує рішення незаконного так званого суду російської окупаційної влади на території Автономної Республіки Крим (Україна) про продовження запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою до 8 жовтня 2017 року громадянину України, заступнику Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгоз.

У МЗС підкреслили, що безпідставність звинувачень проти Чийгоза свідчить про продовження окупантом цілеспрямованої політики переслідування, залякування і репресій на території півострова.

— Вимагаємо від Кремля негайно звільнити Ахтема Чийгоза і припинити порушення прав людини і політично мотивовані переслідування громадян України в окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.

Як повідомляло QHA, підконтрольний Кремлю кримський суд продовжив Ахтему Чийгозу термін утримання під вартою до 8 жовтня 2017 року.

Нагадаємо, Ахтема Чийгоза затримали у січні 2015 року в Криму, звинувативши в організації та участі у масових заворушеннях 26 лютого 2014 року, коли перед будівлею Верховної Ради Криму проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

Чийгоз вже більше двох років утримується в СІЗО. На «суді» він неодноразово заявляв, що не визнає свою провину і має намір до кінця боротися за правду. У зверненнях до співвітчизників він дякував їм за підтримку і закликав «нічого не боятися на рідній землі».

ФОТО: інтернет

QHA