КИЇВ (QHA) -

Про дані ініціативи зовнішньополітичного відомства розповів учора, 31 жовтня, міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

— Сьогодні Україна представить на розгляд 3-го комітету Генеральної Асамблеї ООН проект оновленої резолюції «Положення в області прав людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)», — заявив П. Клімкін.

Це абсолютно необхідний крок, адже жодне з положень Резолюції ГА ООН 71/205 «Ситуація з правами людини в АР Крим та м. Севастополь (Україна)», ухваленої 19 грудня 2016, Росією не виконано. Це, серед іншого, підтверджує нещодавня доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Саме тому Україна буде просувати більш жорсткий документ, який не просто посилить становище Резолюції 2016 року, а й буде містити нові важливі елементи.

Це, перш за все, забезпечення міжнародної підтримки України в питанні де-окупації Криму. Окремий акцент буде зроблений на необхідності виконання Росією рішення Міжнародного суду ООН у справі України проти РФ і надання доступу до півострова міжнародним моніторинговим місіям.

Проект резолюції також засуджує незаконне застосування агресором на тимчасово окупованій території України правової системи РФ, експропріацію української власності, автоматичне поширення російського громадянства на резидентів у Криму, незаконний призов кримчан до лав ЗС РФ, що прямо заборонено міжнародним гуманітарним правом.

— Світ повинен називати речі своїми іменами — мова йде про злочини Росії в окупованому українському Криму, — впевнений Павло Клімкін, — і ми залучаємо до них увагу міжнародного співтовариства не тільки мовою резолюцій.

У зв'язку з цим міністр повідомив про запуск інформаційної кампанії #CrimeaIsBleeding, у центрі уваги якої — долі кримчан, які з гідністю протистоять репресіям та іншим випробуванням російського окупаційного режиму.

— Їх особисті історії, історії мужності та гідності— це наша відповідь тим, хто закликає Україну забути або продати Крим, — заявив Павло Клімкін.

Першим свою історію розповів Ахтем Чийгоз, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, який майже 3 роки незаконно утримувався російськими окупантами в тюрмі. Нові історії про злочини російських окупантів і незламність українському в Криму будуть з'являтися в рамках кампанії щотижня і поширюватися українською дипломатією на всіх можливих міжнародних майданчиках.

Разом з тим кампанія повинна стати спільним проектом, впевнений міністр. Він закликав приєднатися до неї українські та міжнародні ЗМІ, громадянське суспільство, студентство та українські діаспори за кордоном.

QHA повідомляло, що колишні політв'язні Кремля, заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз виступили у Верховній Раді України в рамках Парламентської Асамблеї Euronest, де Умеров звернувся до депутатів з проханням не забувати про Крим.

QHA