КИЇВ (QHA) -

МЗС України повідомляє про наявність інформації про застосування тортур до українця Євгена Панова, затриманого за підозрою в організації диверсій у Криму 2016 року. Про це 17 березня заявила прес-секретар українського МЗС Мар'яна Беца.

- Категорично засуджуємо такі незаконні дії і вимагаємо від Росії негайно дотримуватися прав людини, - сказала Беца під час брифінгу.

Вона зазначила, що Міністерство закордонних справ України висловлює протест у зв'язку з рішенням підконтрольного Кремлю Київського райсуду Сімферополя продовжити термін утримання під вартою громадян України Євгенія Панова і Андрія Захтея, затриманих за підозрою в організації диверсій у Криму.

- Вимагаємо задовольнити неодноразові звернення посольства України у Росії з вимогою забезпечити доступ українських консулів до Євгена Панова й Андрія Захтея. Відмова російських органів влади дозволити українським консулам зустріч з Пановим і Захтеєм є грубим порушенням Віденської конвенції про консульські відносини і Консульської конвенції між Україною і Росією, а також черговим свідченням систематичного ігнорування Російською Федерацією прав незаконно утримуваних громадян України, - зазначила представниця МЗС України.

Нагадаємо, ФСБ Росії 10 серпня 2016 року повідомила про запобігання в окупованому Криму «терористичним актам», нібито підготовленим Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. РФ заявила про ліквідацію агентурної мережі української розвідки на півострові. У справі про підготовку диверсії було затримано сім осіб. Керівником групи був названий Євген Панов, а його спільником - Андрій Захтей.

ФОТО: інтернет

QHA