КИЇВ (QHA) -

В Україні обурені постійним нарощуванням російською окупаційною владою практики політичних репресій і переслідувань відносно етнічних спільнот, зокрема, кримських татар, на тимчасово окупованій території АР Крим, сказано в коментарі відомства.

— 13 квітня 2017 року у Бахчисараї представниками репресивних органів за надуманими підставами затримано вісім громадян України кримськотатарського походження, у тому числі, із застосуванням сили. Двом українським громадянам — Сейдамету Мустафаєву і Мідату Муждабаєву, житло яких було піддано обшуку, інкримінується стаття 20.3 КоАП РФ (пропаганда чи публічна демонстрація атрибутики або символіки екстремістських організацій). Ще шістьох громадян, які стали свідками незаконних обшуків, звинувачують за статтею 20.2 КоАП РФ (порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування), — інформує МЗС.

Вказується, що Міністерство закордонних справ України розцінює такі дії як елементи посилення політики залякування, яку російська окупаційна влада послідовно проводить з метою знищення інакомислення та опозиції незаконній окупації.

МЗС України також висловлює рішучий протест у зв'язку з черговими фактами порушення прав людини і вимагає від російської сторони негайно звільнити затриманих, а також закликає світову спільноту посилювати тиск на Росію.

Нагадаємо, спікер МЗС Мар'яна Беца у коментарі кореспонденту QHA повідомила, що Міністерство закордонних справ України тримає на контролі інформацію про масові обшуки і незаконні затримання, які відбуваються сьогодні в окупованому Росією Криму, і має намір винести це питання для обговорення на міжнародні майданчики.

ФОТО: інтернет

QHA