КИЇВ (QHA) -

Кримчани, які мають українські паспорти, які оформлять біометрику на території материка, зможуть їздити до країн Євросоюзу без віз. Про це на прес-конференції в Києві розповів заступник директора департаменту ЄС МЗС України Сергій Саєнко, передає кореспондент QHA.

За його словами, зараз в Україні проходять переговори про те, як убезпечити жителів окупованих територій, які будуть перетинати адмінкордон з українськими документами.

— З тими, хто проживає в Криму, ситуація складна. Але, звичайно, переговори з цього приводу тривають, у тому плані, яким чином не ставити під ризик їх перебування там у статусі громадян України. Ми всі розуміємо, які наслідки можуть бути для тих українців, які, незважаючи на тиск РФ, намагаються зберегти українські паспорти. Ми знаємо, що ті, хто має український паспорт, можуть приїхати на материкову Україну і отримати біометричний паспорт. Але для багатьох українців, які живуть у Криму, виїзд з українським паспортом — реальний шанс того, що РФ почне їх переслідувати, — говорить Саєнко.

Відповідаючи на запитання кореспондента QHA, чи зможуть обманним способом перетинати адмінкордон і потрапляти до ЄС ті, хто кілька років тому зрадив Україну і зрадив присягу, чиновник підкреслив, що кожен такий випадок буде розглядатися в індивідуальному порядку.

— Давайте будемо послідовними і вирішувати питання індивідуально в кожному окремому випадку. Якщо ця особа знаходиться в списку санкцій або повинна відповідати за законами України за зраду або за кримінальну відповідальність за анексію, то, звичайно, ці люди не потраплять на материк. Вони будуть шукати альтернативні шляхи виїзду за кордон. І я думаю, що в даному випадку українські паспорти не грають для них великої ролі. Йдеться про тих українців, які можуть собі дозволити вільно подорожувати до країн ЄС, — повідомив представник МЗС.

За його словами, спецслужби будуть відслідковувати кримських колаборантів, щоб виключити загрозу з їх боку як Євросоюзу, так і громадянам України.

Нагадаємо, у четвер, 6 квітня Європарламент підтримав надання Європейським Союзом безвізового режиму для українців. За безвіз проголосував 521 депутат Європарламенту, проти висловилися 75 осіб, 36 — утрималися.

Рада Європейського Союзу повинна схвалити скасування віз для українців на засіданні 11 травня. Очікується, що безвіз вступить у силу в червні поточного року.

ФОТО: інтернет

QHA