КИЇВ (QHA) -

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що на даний момент готується пропозиція не пускати до Євросоюзу осіб, які співпрацюють з російськими окупантами на Донбасі.

Відповідну заяву Клімкін зробив в ефірі програми «Сніданок з 1+1», передає УНІАН.

— Ті, хто співпрацює з окупаційною владою (в Луганській і Донецькій областях), ті, хто отримує нелегальні документи, вони ж порушують українські закони. Таких будемо відсіювати. Зараз працюємо над пропозицією, вже працює фільтр, отже відповідна інформація йде і через спецслужби, і через інші відповідні джерела, про всі деталі говорити не буду. Є й інші ідеї. Таким чином ми поставимо це під контроль. Про це говорили з Європейським Союзом. Такого, щоб всі ці колаборанти, які працюють з російською владою, просто потоком пішли в Європейський Союз, не буде.

Також міністр закликав українців не їхати до ЄС для працевлаштування.

— Якщо міграційний потік з України збільшиться у багато разів, то, звісно, буде розгляд, чому це відбувається. Тоді будемо розмовляти з Європейською комісією, з окремими країнами. На цьому етапі все владнаємо. Але знову ж таки, не користуйтеся безвізовим режимом для того, щоб працювати. Приїздіть, дивіться на ситуацію. Шукайте можливості, але не порушуйте кодекс Європейського Союзу. Закони ЄС ніколи не повинні порушуватися. Як і наші, до речі.

Як повідомляло QHA, 11 червня набула чинності Угода ЄС про візову лібералізацію з Україною. Сотні українців вже перетнули кордони з Євросоюзом без віз.

ФОТО: інтернет

QHA