КИЇВ (QHA) -

Російська Федерація розпочала збройну агресію проти суверенної держави України 20 лютого 2014 року. За три роки протистояння понад 9,8 тисяч людей загинули, близько 23 тисяч були поранені, майже 1 мільйон 800 тисяч стали вимушеними переселенцями.

Про це йдеться у заяві МЗС України у зв'язку із третьою річницею збройної агресії Російської Федерації проти України.

МЗС відзначило, що державою-агресором захоплено 7,2% території України, на якій в умовах окупації і нескінченного терору живуть мільйони українських громадян.

— Непідконтрольною уряду України залишається ділянка українсько-російського державного кордону протяжністю 409,7 км, через який Росія постійно направляє на територію України нових найманців, зброю і боєприпаси, йдеться у заяві.

У відомстві наголосили, що в окупованому Криму, закритому для будь-яких форм міжнародного контролю і моніторингу, системно порушуються фундаментальні права людини, від чого страждають, в першу чергу, українські активісти і корінний народ Криму кримські татари. Активісти безпідставно затримуються і потрапляють у тюремне ув'язнення, деякі безслідно зникають, залякуються їхні сім'ї і друзі. Представницький орган кримських татар Меджліс заборонений на території включеного півострова.

Росія продовжує розпалювати конфлікт на Донбасі, відправляє на неконтрольовану урядом територію України регулярні війська і найманців, надає бойовикам і терористам сучасне озброєння і військову техніку,  наголошується у заяві.

Відмова РФ від виконання Мінських домовленостей підриває зусилля України і міжнародної спільноти, спрямовані на деескалацію і стабілізацію в регіоні. Кремлівська пропаганда, брехня, фальсифікації, підміни понять не знають кордонів. Людське життя не являє для агресора жодної цінності. Крім України, російські силові структури неодноразово були помічені у втручанні у внутрішні справи інших суверенних держав. Агресивна політика Російської Федерації це загроза для всього світового порядку і світоустрою.

МЗС закликає світову спільноту бути солідарною з Україною у протидії російській агресії, здійснювати політико-дипломатичний та економічний тиск на РФ.

Росія повинна повністю виконати власні зобов'язання щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, взяті при підписанні Мінських домовленостей, негайно припинити порушення прав людини і основних свобод на тимчасово окупованих нею територіях, звільнити українських заручників і політичних в'язнів, припинити окупацію Кримського півострова. Тільки повернення Російської Федерації в міжнародно-правове русло дозволить забезпечити мир і стабільність на Європейському континенті, а також зняти загрозу хаосу і домінування сили у міждержавних відносинах, сказано у заяві МЗС України.

QHA повідомляло, що 20 лютого у Раді Європи пройшов День Криму, приурочений до третьої річниці початку збройної агресії Російської Федерації проти України.

ФОТО: інтернет

QHA