ЛЬВІВ (QHA) -

4 вересня 2017 року мусульманська громада Львова запрошує на урочисті заходи, приурочені до святкування одного з найважливіших мусульманських свят — Курбан Байрам, повідомляє forpost.lviv.

Організація свята стала можливою завдяки підтримці ДУМ АР Крим, Меджлісу кримськотатарського народу, «Релігійної громади мусульман м. Львова», Конгресу азербайджанців України, культурного центру кримських татар у Львові, узбецької діаспори Львова, культурної громади казанських татар, «Кримського будинку у Львові», організацій «Селям», «Хайтарма», «Hasene» (Німеччина) і Державного управління у справах релігій Республіки Туреччина.

У заході в якості гостей візьмуть участь представники органів місцевої влади та партнерських громадських організацій, а також львів'яни з різних культурно-національних об'єднань міста.

У рамках свята планується організація розважальних заходів для дітей за участю акторів-аніматорів, різні конкурси та атракціони, приготування та частування національними стравами, майстер-класи з прикладних мистецтв.

У результаті агресії з боку Російської Федерації та подальшої анексії Кримського півострова навесні 2014 року понад 20 000 кримських татар змушені були покинути Батьківщину. Близько півтори тисячі з них знайшли тимчасовий притулок на Галичині.

З моменту переселення на Львівщині було ініційовано низку громадських об'єднань, діяльність яких спрямована на збереження релігійної та національної ідентичності, а також успішну інтеграцію разом з місцевою громадськістю.

Курбан Байрам — (Ід аль-Адха) — свято мусульман, пов'язане з обрядом паломництва до Мекки (хадж) до Будинку Господа. Хадж є одним із стовпів Ісламу і символізує єдність і рівність мусульман, покірність Богу і прощення гріхів.

Місце проведення: вулиця Болгарська, 4, центральний парк культури і відпочинку імені Богдана Хмельницького (літня сцена у центральній частині парку). Початок заходу — 15.00

Час початку святкового намазу свята Курбан Байрам у Львові — 30 серпня о 8:00 (вул. Авраама Лінкольна, 29).

QHA