СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У Червоногвардійському районі анексованого Криму 23 вересня кримські мусульмани провели колективний молебень (дуа) про припинення репресій на півострові.

На молебень зібралося близько 50 осіб.

Серед присутніх — заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, координатор об'єднання «Кримська солідарність» Дилявер Меметов, адвокат Едем Семедляєв і кримськотатарські активісти Сервер Мустафаєв і Заїр Смедляєв.

— Сьогодні, коли переслідують певних людей, якщо ми будемо стояти осторонь, мовчати і нічого не робити, то завтра і нас будуть переслідувати і саджати у в'язницю. Тому ми повинні ходити на суди, допомагати сім'ям, чиї чоловіки сьогодні сидять у тюрмах. Чужої біди не повинно бути, до будь-якої сім'ї ми повинні ставитися так, як ніби це — наша сім'я, — сказав перед дуа адвокат Едем Семедляєв.

Активіст Заїр Смедляєв, у свою чергу, підкреслив, що «останнім часом дуа — це одна з небагатьох доступних форм спілкування серед кримських татар, за яку ще не переслідують».

— Поки нам не заборонили проводити такі заходи, ми будемо збиратися надалі, — додав він.

Координатор «Кримської солідарності» Дилявер Меметов сказав, що кримськотатарський народ все частіше стикається зі штрафами, арештами і тортурами.

— Так як ми є мусульманами, то завжди звертаємося до Всевишнього за допомогою і благом. Ми розуміємо, що це все безпросвітно з юридичної точки зору, закони в Криму не працюють, тому кримські татари в черговий раз збираються разом і звертаються з молитвами до Аллаха. Так в єдності легше переносяться труднощі.

Нагадаємо, 13 вересня у кримському селищі Нижньогірський у будинку кримчанина Рената Параламова силовики провели обшук, назвавши його «обстеженням і слідчими діями».

За словами очевидців, за підсумками обшуку люди в масках і без розпізнавальних знаків на формі відвезли Параламова в невідомому напрямку.

ФОТО: Крим.Реалії

QHA