СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Кримськотатарський активіст Сервер Мустафаєв заявив, що обшуки у кримських татар, які проводять силовики ФСБ, — це акт залякування народу. Про це він повідомив в ефірі Радіо Hayat.

— Показом сьогоднішніх обшуків є те, що це все застосовувалося до людей похилого віку, і розцінити це можна тільки як акт залякування для всього народу.

Він зазначив, що ці обшуки пройдуть, швидше за все, без затримань.

— Обшуки проходять, але, можливо, без затримання. У кількох будинках взагалі відсутні господарі вдома, але обшуки проходять.

QHA повідомляло, що сьогодні вранці стало відомо про проведення обшуків і затримання кількох кримськотатарських активістів.

Серед затриманих, які нібито вимагали гроші у громадянина Туреччини в особливо великому розмірі: кримський татарин Асан Чапух, батько фігуранта кримінальної справи «26 лютого» про мітинг під будівлею Верховної Ради Криму в лютому 2014 року Бекір Дегерменджі, житель селища Грушівка (Судакський район) Казім Аметов і Куртсеіт Абдуллаєв. Сума хабара, яку вони нібито вимагали у громадянина Туреччини, — 7 тисяч доларів.

Після обшуків російські ЗМІ повідомили про смерть 83-річної Веджіє Кашка — ветерана кримськотатарського визвольного руху. За версією РосЗМІ, вона була "посередником при отриманні хабара" та "померла в результаті пережитого стресу".

QHA