СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

5 жовтня відбулося чергове засідання суду у так званій «справі Хізб ут-Тахрір», в результаті якого кримському татарину Мусліму Алієву продовжили запобіжний захід до 8 грудня.

Про це заявив адвокат Алієва Сергій Легостов.

— Питання про те, щоб не тримати людину у клітці, оскільки це принижує людську гідність, прокурори залишили без уваги. Будемо знову оскаржувати цю частину, зазначив адвокат.

До зали, де проходило засідання суду, не пустили матір Мусліма Алієва, аргументувавши це тим, що проходить закрите судове засідання.

Раніше QHA повідомляло, що Мусліма Алієву, якого звинувачують у «насильницькому захопленні влади», можуть продовжити запобіжний захід.

Нагадаємо, 12 травня 2016 року у Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, а також у місцевому кафе. В результаті за підозрою в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною, затримані і звинувачені в тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров та Енвер Мамутов.

З 13 січня 2017 року Верховний суд Росії ухвалив застосовувати до арештантів, що проходять у так званій «справі Хізб ут-Тахрір», статтю 278 Кримінального кодексу РФ «Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади» на додачу до звинуваченням у тероризмі.

Першими звинуваченими у «насильницькому захопленні влади» стали фігуранти ялтинського «справи Хізб ут-Тахрір» — Енвер Бекіров, Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук та Муслім Алієв.

QHA