КИЇВ (QHA) -

Муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" Саід Ісмагілов на своїй сторінці у Facebook піддав критиці новий український закон, який стосується правил поховання.

Як відомо, з 15 березня в Україні змінюються правила поховання, і тепер без довідки з суду поховання буде неможливим. Навіть якщо людина померла вдома, без дозволу суду та експертизи її не можна буде поховати.

За словами Ісмагілова, закон явно суперечить ісламській традиції поховання померлого.

— В Ісламі людину бажано поховати якнайшвидше. Якщо є можливість, то потрібно поховати у день смерті, але до заходу сонця. Якщо не встигли або людина померла вночі, то потрібно поховати на наступний день, але також до заходу сонця. Така поспішність пояснюється тим, що з тілом покійного починаються природні процеси розкладання. Оскільки людина є Божим творінням, яка має надзвичайно високий статус, Господь велить ставитися до мертвої людини гідно — не можна знущатися над тілом, ламати кістки, розкривати без важливої ​​потреби, спалювати тіло у крематорії, — пояснив муфтій України.

За його словами, якщо з 15 березня не буде законної можливості провести поховання за нетривалий термін, це викличе обурення мусульман, які не зможуть поховати померлих у терміни, визначені релігійними традиціями.

— Я вже уявляю як від імамів вимагатимуть щось зробити, щоб вплинути на всі інстанції, і провести поховання відповідно до релігійними нормами ... Ну чому у нас вже і померти по-людськи неможливо? — задається питанням Ісмагілов.

Нагадаємо, раніше Саід Ісмагілов заявив, що тисячі мусульман в Україні стикаються з дискримінацією у різних сферах життя.

QHA