КИЇВ (QHA) -

Мусульмани хочуть, щоб Курбан-Байрам став вихідним днем ​​в Україні. Про це повідомив Муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" Саїд Ісмагілов на своїй сторінці в Facebook.

— Якщо бути послідовними і справедливими, то головне свято мусульман — Курбан-Байрам, можна зробити вихідним днем, — зазначив він.

Муфтій також роз'яснив причину такого бажання.

— Опоненти цієї ідеї кажуть, що кожен мусульманин має право взяти вихідний день у роботодавця на святкування свого релігійного свята. Але насправді це не так легко реалізувати. Ну наприклад, якщо на мусульманське свято буде призначено ЗНО або іспит в університеті, або захист дисертації, або перевірка контролюючих органів, або ще щось, через що перед людиною постане питання: "Виконати свою духовну потребу, не втратити роботу (навчання) посаду та інше? " легше, коли релігійне свято є загальнонаціональним вихідним днем, і точно ніхто не призначить іспити або перевірки на цей день, — переконаний Саїд Ісмагілов.

Також Муфтій не бачить проблем у тому, що свято щороку потрапляє на іншу дату. Адже Кабмін і так щороку затверджує святкові та вихідні дні.

— Дехто вважає, що у нас і так багато свят у календарі. Ну не можна ж "обміняти", як цього разу, якесь свято на інше. Ну наприклад, ось 1 Травня ми що святкуємо — "Мир, труд, травень"? Вам принципово святкувати 1 Травня? Можете погодитися на щось новеньке, чого раніше не було? Вам байдуже, а нам приємно, — зазначив Муфтій.

Нагадаємо, у четвер, 16 листопада, Верховна Рада прийняла законопроект № 5496, згідно з яким 25 грудня, католицьке Різдво, оголошується державним святом.

QHA