СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Муфтій Криму Еміралі Аблаєв умовляв фігуранта «справи 26 лютого» Мустафу Дегерменджі дати свідчення проти Ахтема Чийгоза, тим самим надавши сприяння в фабрикації справи. Про це після чергового засідання повідомив у відеозверненні адвокат заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза Микола Полозов.

Полозов розповів, що після розмови Мустафи Дегерменджі зі слідчим, який за допомогою тиску намагався отримати від підсудного необхідні свідчення, його відвезли до будівлю Слідкома, де в той момент перебував муфтій Криму.

— Його привезли до слідчого комітету, там був присутній муфтій Еміралі Аблаєв, який запропонував Мустафі визнати провину в обмін на поручительство муфтія, яке дозволило б йому вийти із СІЗО. Однак Мустафа відмовився прийняти цю пропозицію і відмовився оговорити Ахтема Чийгоза.

Також адвокат повідомив, що «суд» знову порушив закони РФ, допитавши Мустафу Дегерменджі в статусі «іншої особи», яка відсутня в законодавстві. Допитаний на засіданні ніяких свідчень проти Чийгоза не дав, зазначивши, що на мітингу було занадто шумно, щоб щось розчути. Також Дегерменджі згадав потерпілого від дій учасників проросійського мітингу кримського татарина, який у справі не фігурує зовсім.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, раніше допитаний «судом» у справі Чийгоза в статусі «іншої особи» Ескендер Набієв зізнався, що визнав свою провину у «справі 26 лютого», щоб припинити кримінальну справу стосовно себе.

Ахтем Чийгоз більше двох років утримується в СІЗО, очікуючи винесення вироку. На «суді» він неодноразово заявляв, що не визнає свою провину і має намір до кінця боротися за правду. У своїх зверненнях до співвітчизників він дякував їм за підтримку і закликав «нічого не боятися на рідній землі».

ФОТО: інтернет

QHA