КИЇВ (QHA) -

Міністерство охорони здоров'я підписало Меморандум про співпрацю з Національним антикорупційним бюро України. Про це повідомила виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на прес-конференції у Києві, повідомляє кореспондент QHA.

— Підписи та печатки поставлені. Сьогодні ми з представниками громадськості та державних органів створюємо міжвідомчий протокол лікування корупції, заявила в.о. міністра, показуючи листи договору, скріпленого підписами.

Супрун запевнила, що надалі просуватиме зареєстровані в Раді законопроекти, покликані перемогти корупцію у сфері охорони здоров'я.

— Законопроекти №№ 6327, 6328, 6329, 6347, зареєстровані від МОЗ, повернуть гідність українським лікарям. Ці закони початок боротьби з корупцією у системі охорони здоров'я і зміни фінансування медицини, наголосила вона.

Присутній на прес-конференції глава НАБУ Артем Ситник зазначив, що зараз на підході призначення 50 детективів, які відповідатимуть за боротьбу з корупцією у сфері охорони здоров'я.

У НАБУ вже заплановано створення окремого підрозділу детективів, які спеціалізуватимуться на розслідуванні корупційних злочинів у сфері охорони здоров'я, заявив Ситник.

Нагадаємо, 3 квітня в Україну прибула перша партія ліків для лікування дитячих онкологічних захворювань на суму близько 60 млн гривень. Це 15% від усього обсягу ліків для онкохворих дітей.

З 2015 року закупівлі за держпрограмами лікування здійснює Програма розвитку ООН в Україні. Організація також закуповує ліки від онкологічних захворювань для дітей і дорослих.

ФОТО: інтернет

QHA