КИЇВ (QHA) -

Введення мовних квот на телебаченні не вплине на контент іноземних каналів, які транслюються в Україні, повідомив член Нацради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

— Закон стосується ліцензіатів Нацради — резидентів України, тобто тих телеканалів, які використовують радіочастотний ресурс, які отримали в принципі ліцензії на мовлення в Україні, — сказав він.

Однак якщо іноземний телеканал, який має дозвіл на мовлення від Нацради, порушує українське законодавство (наприклад, закон про телебачення і радіомовлення, закон про інформацію тощо) або не визнає територіальну цілісність України, то регулятор має право обмежити його мовлення в кабельних мережах країни.

— Але при цьому він залишається доступним на супутнику, при цьому є можливість дивитися його через інтернет. Тобто це стосується обмеження тих ресурсів, які є державною власністю, — додав член Нацради.

Нагадаємо, 16 березня Верховна Рада прийняла у першому читанні проект закону № 5313 про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації, який передбачає, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення частка передач і/або фільмів українською мовою повинна становити не менше 75% протягом доби у кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00.

ФОТО: інтернет

QHA