МОСКВА (QHA) -

Активісти ініціативної групи «Стратегія-18» у Москві провели акцію на підтримку кримських татар і закликали російську владу «екстрадувати» засудженого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза з окупованого Криму.

— Слід з'ясувати, що вирок був винесений громадянинові України, який проводив мирну акцію на території України проти незаконної окупації Криму, а вирок був винесений окупантами Криму, сказала в ході акції одна з її ініціаторів Віра Лаврешина.

За її словами, присутні вимагають, щоб громадянина України Ахтема Чийгоза судили за українськими законами, якщо буде доведено, що він винен у злочинних діяннях.

Присутні нагадали громадськості і зробили відеозвернення з розповіддю історії кримчанина Рената Параламова, якого викрали і, за заявою потерпілого, катували російські спецслужби у Криму.

Завершився пікет гаслом «Слава Україні! Героям слава!». Також активісти розгорнули плакат зі словами «Крим — це Україна».

Нагадаємо, 18 листопада 2016 року у Санкт-Петербурзі розпочалася безстрокова акція на підтримку кримських татар у форматі одиночних пікетів «Стратегія-18». Щомісяця 18 числа протестувальники виходять на вулиці міста, щоб розповісти суспільству про факти порушення прав і свобод людини у Криму.

QHA