КИЇВ (QHA) -

Телеканал СТБ звільнив режисера монтажу проекту «Холостяк», який 16 березня випустив в ефір карту України без Криму. Про це заявили у прес-службі каналу.

— Телеканал СТБ завершив службове розслідування щодо неприпустимого інциденту з картою України, на якій був відсутній півострів Крим (випуск проекту «Холостяк» від 16.03.2018). За його підсумками з'ясувалося, що ситуація сталася через некоректний підхід режисера монтажу проекту до використання джерел графіки, а саме — міжнародного стоку графічних шаблонів, зареєстрованого у Нью-Джерсі (США). Незважаючи на те, що пошук карти здійснювався англійською мовою, він не виключив ситуації, яка є неприйнятною для національного медіа, — йдеться у повідомленні.

У прес-службі відзначили, що «режисер монтажу, який працював над даною інфографікою, повністю усвідомлює, що наслідки його помилки призвели до ситуації, що в ефірі телеканалу з'явилася карта України, обриси якої суперечать позиції каналу щодо державних кордонів України і статусу півострова Крим як невід'ємної частини нашої країни».

— Телеканал СТБ припиняє співпрацю з режисером монтажу проекту «Холостяк» від сьогодні, — відзначили на СТБ.

Раніше прес-служба СТБ назвала технічною помилкою графічне зображення карти України без анексованого Криму і повідомила, що помилку оперативно виправили в усіх відео на офіційних сторінках каналу.

Нагадаємо, ввечері 16 березня в ефірі телеканалу UA:Перший була показана карта України без окупованого Росією Криму. Керівництво каналу одразу визнало помилку і перепросило у глядачів.

QHA