КИЇВ (QHA) -

У цьому році для вступників з окупованого Криму передбачена квота у більш ніж 2 тис. бюджетних місць, які розподілені між 35 вищими навчальними закладами країни, повідомляє Міносвіти України.

За словами директора департаменту вищої освіти МОН Олега Шарова, квоти діють у тих вузах, на базі яких створені освітні центри "Крим—Україна". Через них абітурієнти з Криму можуть вступати до навчальних закладів без здачі ЗНО, їм необхідно лише пройти державну підсумкову атестацію з 2 предметів (українська мова, історія України) і здати вступний іспит з одного предмета, визначеного вузом, або творчий конкурс.

Майже 800 бюджетних місць для кримчан передбачені у тих вузах, на базі яких і в минулому році працювали освітні центри. Всього їх 12, і розташовані вони по всій Україні — у Києві, Львові, Дніпрі та інших містах.

— Ще більше 1800 місць розподілені відповідно до закону, який гарантує квоти для вступників з Криму у всіх вузах 4 певних областей — Одеської, Херсонської, Миколаївської та Запорізької.

Цей закон був прийнятий у червні цього року і вступив у силу тільки на початку липня. Однак МОН уже створило всі необхідні умови, щоб він працював і абітурієнти з Криму могли поступати на гарантовані місця держбюджету в зазначених 4 областях, — підкреслив О. Шаров.

Найбільше бюджетних місць для кримчан передбачено в Львівській політехніці (338), Одеській юридичній академії (181), Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова (160), Запорізькому національному університеті (127), Херсонському державному університеті (127) і ін.

Глава департаменту підкреслив, що абітурієнти з Криму мають можливість вступити на бюджетні місця тільки до 26 липня, при цьому вступні іспити вони повинні здати до 23 липня. Адже саме в цей період буде відбуватися формування загального рейтингового списку. Потім зарахування буде проводиться на контрактну форму навчання.

Як повідомляло QHA, співачка Джамала звернулася до абітурієнтів з непідконтрольних і окупованих територій Донбасу і Криму із закликом вступати до українських вишів.

У червні 2017 року в Україні почали роботу 12 освітніх центрів для випускників з Криму

ФОТО: сайт Міносвіти

QHA