КИЇВ (QHA) -

На даний момент немає достовірних доказів того, що деякі українські школи мають зв'язок із терористичною організацією Фетхуллаха Ґюлена (FETÖ). Про це заявив заступник міністра — керівник апарату Міністерства освіти Роман Греба агентству АА:

— Цим питанням займається Служба безпеки України. Якщо виникне ситуація, яка вимагатиме судового розгляду і якщо ми отримаємо якісь результати, то Міністерство освіти України скасує ліцензію цих шкіл.

Всі школи у державі знаходяться під контролем регіональних управлінь, але інспектори МОН займаються тільки технічними питаннями, пов'язаними з навчальною та професійною підготовкою. Питання ж, пов'язані з тероризмом, не належать до сфери компетенції інспекторів, а входять до сфери діяльності української розвідки, підкреслив Греба.

Читайте на сайті QHA: Члени FETÖ осядуть у країнах, розташованих поруч із Туреччиною

Під час інтерв'ю представник МОН розповів про співпрацю Анкари і Києва в освітній сфері, надавши інформацію про кількість турецьких студентів, які проходять навчання в українських вищих і спеціальних навчальних закладах.

Провальна спроба військового перевороту в ніч з 15 на 16 липня у Туреччині, за якою стояла терористична організація Фетхуллаха Ґюлена (FETÖ), змусила офіційну владу Республіки звернути увагу на діяльність цього формування в різних країнах. Там воно діє, як правило, під виглядом навчальних закладів, культурних центрів, видавничих будинків або засобів масової інформації.

Україна також увійшла до списку держав, де, імовірно, працюють структури FETÖ під виглядом українсько-турецького культурного центру «Işık» (Syaivo), новинного порталу Ukraynahaber і Міжнародної школи «Меридіан», про що писало інформаційне агентство Анадолу.

QHA