КИЇВ (QHA) -

20 липня в інформаційному агентстві УНІАН у рамках спільного з Представництвом ЄС в Україні проекту #EUkraine пройшов круглий стіл на тему «Підсумки безвізового режиму з ЄС після першого місяця дії».

На заході були озвучені офіційні дані щодо безвізового режиму. За інформацією Державної міграційної служби України, всього з січня 2015 року оформлено 4 млн 50 тис. біометричних паспортів, а з 1 січня 2017 року видано 1 млн 651 тис. біометричних паспортів для виїзду за кордон. Також станом на 4 липня 2017 року всього видано 731 тис. ID-карт, у тому числі з початку поточного року — 450 тис.

Помічник голови Державної прикордонної служби України полковник Олег Слободян вважає: українці в черговий раз продемонстрували, що досить спокійно сприймають будь-які нововведення. Навіть такі революційні, як введення безвізового режиму.

— За минулий місяць ми не спостерігали серйозного збільшення навантаження на пункти пропуску на кордонах з країнами ЄС. Кількість українців, що виїжджають за кордон до ЄС, у порівнянні з тим же періодом минулого року, практично залишилася незмінною, — повідомив він.

Помічник голови ДПСУ також зазначив, що з 11 червня майже 211 тисяч українців, або 55% від усієї кількості мандрівників, які перетнули кордон з ЄС, зробили це за біометричними паспортами.

— 33% цих громадян України скористалися послугами авіаційних пунктів пропуску, 25% перетнули кордон з Польщею, 13% відвідували Угорщину, — уточнив він.

Слободян також повідомив, що на сьогодні лише 51 українцю (або 0,05% громадян) відмовили в перетині кордону за біометричним паспортом. Згідно зі статистикою, такі випадки пояснювалися двома найбільш поширеними причинами: перевищенням терміну перебування в країнах ЄС і непідтвердженням мети поїздки. Причому питання про тривалість перебування виникали вже на кордонах країн ЄС. Що до мети поїздки, то потрапити до Європи деяким українцям завадила відсутність зворотних квитків на літак, броні в готелях, а також нездатність підтвердити свою фінансову спроможність на період перебування у тій чи іншій країні.

Начальник управління консульського забезпечення департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич зазначив:

— Ми маємо всі переконливі підстави говорити, що одна з чотирьох свобод ЄС — вільний рух, переміщення — є відкритою для громадян, і українці цим вільно користуються. Хочу констатувати, що з початком дії безвіза кількість звернень до дипломатичних та консульських установ збільшилася на 10%.

За його словами, українці звертаються з трьома основними питаннями: як оформити свідоцтво, щоб повернутися на батьківщину, для оформлення біометричного паспорта, а також за уточненням умов перетину кордону без візи.

— У зв'язку з тим, що кількість звернень українців до консульських і дипломатичних установ України зросла, розглядається можливість відкриття нових установ в окремих країнах ЄС. Але це питання перспективного характеру, — повідомив Кирилич.

Крім того, начальник управління консульського забезпечення департаменту консульської служби МЗС зазначив, що Міністерство закордонних справ працює над удосконаленням технологічного забезпечення і виведенням його на більш сучасний рівень для спрощення роботи з українцями. Йдеться про нову електронну програму, яка на даний момент знаходиться на стадії доопрацювання.

ФОТО: інтернет

QHA