КИЇВ (QHA) -

64% громадян України на території Донецької та Луганської областей, підконтрольній Україні, вкрай низько оцінюють свою можливість впливати на місцеву владу. Про це йдеться в дослідженні Фонду "Демократичні ініціативи", опублікованому 19 грудня, передає кореспондент QHA.

При цьому 52% жителів Донбасу позитивно оцінили бажання своїх земляків впливати на процес прийняття рішень органами влади.

Серед основних причин цього опитані виділили: збереження на місцях старих корумпованих кадрів, відсутність реального представництва регіону у Верховній Раді, слабку комунікацію між органами влади і громадянами.

Серед опитаних переважають негативні оцінки реформи децентралізації. Так, 49% респондентів заявили, що не відчули суттєвого поліпшення у зв'язку зі збільшенням місцевих бюджетів, а 21,6% вважають, що ситуація погіршилася.

Крім того, 54,4% опитаних вважають, що місцева влада не впорається з розширеними повноваженнями, які вони отримали в результаті децентралізації.

На думку директора Фонду "Демократичні ініціативи" Ірини Бекешкіної, такі результати опитувань свідчать про недопрацювання місцевої влади, що ставить під питання всю політику реінтеграції окупованих територій.

— Коли ми запитуємо у населення Донецької і Луганської областей, що є найважливішим для реінтеграції окупованих територій, абсолютно переважає думка про успішність політики на контрольованих Україною територіях. Чим успішнішою буде там реінтеграція і чим успішнішими вони будуть економічно, тим більш привабливими вони будуть для людей, які знаходяться на окупованих територіях, зазначила вона.

Нагадаємо, 7 грудня керівник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассис на зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним в рамках засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ у Відні (Австрія) заявив, що Швейцарія готова допомагати Україні в мирному врегулюванні ситуації на Донбасі.

QHA