КИЇВ (QHA) -

Заступник міністра внутрішніх справ України Анастасія Дєєва зазначила, що Місія UEAM з першого дня була дуже активно підключена до реформування МВС і створення Національної поліції України.

— Нам просто необхідний системний і структурний підходи. Місія може забезпечити рішення цієї задачі за рахунок залучення компетентних, європейських експертів високого рівня, які є вузькопрофільними професіоналами своєї справи, які мають досвід проведення експертизи у провідних країнах світу, — роз'яснила чиновниця.

На думку Дєєвої, експерти можуть запропонувати модель того, як це повинно відбуватися у МВС і Національній поліції України, що дозволяє подивитися на системні проблеми та шляхи їх вирішення.

 — У 2015 році UEAM було складно зрозуміти, яким повинен бути формат нашої взаємодії. Зокрема, як максимально раціонально можуть використовуватися всі людські, експертні ресурси, і куди ми повинні рухатися. Однак, уже у 2016 році ми постійно проводили донорські зустрічі з різними міжнародними партнерами, тому що МВС дуже активно співпрацює з організаціями Канади, США, країнами ЄС і міжнародними організаціями — НАТО, Міжнародною організацією з питань міграції. У зв'язку з цим хочу подякувати UEAM за те, що її фахівці взяли на себе повноваження з організації платформи комунікацій з обміну інформацією, — поінформувала Дєєва.

Заступник міністра внутрішніх справ наголосила на важливості визначення пріоритетів, у разі якщо держустанови — наприклад, МВС і Нацгвардія, мають різні цілі роботи. На її думку, це необхідно, щоб не дублювати взаємодію з міжнародними партнерами і для чіткого розуміння процесу досягнення результатів і поставлених цілей.

— Співпраця з Місією була успішною. Зокрема, ми підняли на абсолютно інший рівень захист свідків, створили Intelligence led policy (поліцейська діяльність, яка заснована на зборі оперативної інформації — Ред.), систему керованої аналітики, дуже активно співпрацюємо в питаннях взаємодії поліції та суспільства, а також взаємодію поліції з громадськістю під час масових заходів, — зазначила Дєєва.

Що стосується останнього напряму діяльності правоохоронного органу, чиновниця зазначила, що це питання було завжди резонансним в Україні. Однак сьогодні, завдяки компетентним американським, канадським експертам, представникам шведської та європейської консультативної місії будуть разом з Україною розробляти або вже розробляють цей проект.

— Я можу назвати багато інших напрямів співробітництва. Хоча іноді їх зміст досить складно пояснити громадськості, адже той же Intelligence led policy не поясниш на пальцях і не розкажеш у двох словах. Але дуже важливо уніфікувати і створювати аналітичну базу для поліції. Для того, щоб ми не просто гасили пожежу, а для того, щоб спрогнозувати, правильно виявити, кваліфікувати а також, можливо, обробити підходи до майбутніх правопорушень, — підкреслила заступник міністра МВС.

Вона також висловила надію на те, що співпраця з європейською консультативної місією буде тільки поглиблюватися і вдосконалюватися.

ФОТО: сайти МВС України та UEAM

QHA