КИЇВ (QHA) -

У Криму Моніторингова місія ООН задокументувала нову тенденцію — незаконне втручання в здійснення професійної діяльності адвокатів у гучних справах, які стосуються захисту прав людини. Про це під час презентації чергової доповіді ООН в Українському кризовому медіацентрі заявила глава Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер.

Поряд з цим окупаційна влада в Криму вдається до тортур і жорстокого поводження заради примусового отримання зізнань у затриманих, а ув’язнених українців продовжують переводити до Росії.

— Влада в Криму вдається до примусового отримання зізнань шляхом тортур і жорстокого поводження. Ув'язнених продовжують переводити до Російської Федерації, де ми задокументували випадки відмови в медичній допомозі та смерть принаймні одного із затриманих. Нова тенденція, яку ми задокументували, — незаконне втручання в здійснення професійної діяльності адвокатів у гучних справах, що стосуються прав людини, — розповіла Фрейзер.

Як повідомляло QHA, вранці 25 січня адвоката Миколи Полозова незаконно затримали в Сімферополі співробітники ФСБ і доставили до управління для допиту в якості свідка у справі Ільмі Умерова. Адвокат розцінив цю дію спецслужб окупантів як викрадення.

З протиправними діями відносно себе зіткнувся і кримський адвокат Еміль Курбедінов. За активну участь у захисті прав кримських мусульман, які проходять за сфабрикованою справою "Хізб ут-Тахрір", він був заарештований на 12 діб.

ФОТО: інтернет

QHA