ХЕРСОН (QHA) -

Представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні під час зустрічі з керівництвом Херсонської області поцікавилися ситуацією, яка сталася між ЗСУ та організацією «Аскер» у селищі Чонгар. Про це повідомляється на сайті обладміністрації.

— У майбутньому планується створення окремого підрозділу «Аскер», яке буде підпорядковуватися керівництву Генерального штабу Збройних Сил України та виконувати військові завдання, — повідомив представникам ОБСЄ глава облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

Як писало QHA, вранці 13 лютого з'явилась інформація про те, що люди у військовій формі захопили базу громадського об'єднання «Аскер» у селищі Чонгар Херсонської області.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров підтвердив факт нападу на «аскерівців». За його даними, у результаті конфлікту між українськими військовими та представниками кримськотатарського батальйону в селі Чонгар у ніч з 12 на 13 лютого були пошкоджені окремі споруди і майно громадської організації «Аскер»

13 лютого відбулася зустріч міністра оборони України, генерала Степана Півторака і народного депутата України, голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова. Міністр оборони запевнив, що ЗСУ проявили готовність розглянути заяви членів громадського об'єднання «Аскер» і згідно із законодавством дозволити їм служити в армії України у складі кримського підрозділу бригади морської піхоти ЗМС. У результаті зустрічі сторони дійшли висновку, що інцидент вичерпаний.

ФОТО: інтернет

QHA