КИЇВ (QHA) -

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб розробило Стратегію реінтеграції переселенців і впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року. Про це повідомила начальник управління з питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і гуманітарного співробітництва Ірина Калупаха під час прес-конференції у Києві 24 січня, передає кореспондент QHA.

За її словами, на даний момент відомство веде розробку плану заходів для виконання цієї стратегії.

— Метою прийняття Стратегії є соціальна та економічна інтеграція переселенців, підвищення рівня їх самодостатності, врахування інтересів приймаючих громад під час соціально-економічної інтеграції переселенців, скорочення триваючого внутрішнього переміщення у зв'язку із тим, що переселенці постійно шукають місце, де їм було б краще, а також усунення проявів дискримінації, — розповіла Калупаха.

Вона зазначила, що реалізація цих задач дозволить врахувати потреби переселенців у розробці регіональних та місцевих програм, включить переселенців до реєстру територіальних громад, що дасть їм можливість брати участь у місцевих виборах, дозволить враховувати переселенців під час розподілу медичної та освітньої субвенцій і гарантуватиме отримання соціальних виплат.

— Також ми плануємо у рамках Стратегії підтримку малого і середнього бізнесу, перекваліфікацію і перепідготовку переселенців, створення нових робочих місць, — поділилася вона.

Раніше QHA повідомляло, що найбільш негативне ставлення до переселенців зі сходу України зафіксовано у Харківській області, а найбільш позитивне — у Київській та Львівській областях.

QHA