КИЇВ (QHA) -

Як повідомив на прес-конференції директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти України Олег Шаров, вузи самі зможуть встановлювати мінімальний поріг для показників ЗНО, повідомляє сайт 112.ua.

— Мінімальний бал буде встановлювати — так йде на всі спеціальності — вищий навчальний заклад... Це право вищого навчального закладу, — зазначив чиновник Міносвіти.

Шаров також підкреслив, що мінімальні бали, встановлені навчальним закладом, будуть застосовуватися для вступників як на місця державного замовлення, так і на навчання за контрактом.

У той же час такий поріг не може бути менше 100 балів, оскільки це мінімальний бал, на який можна скласти ЗНО.

У свою чергу, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила, що обсяг і розподіл державного замовлення готуються Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та будуть розглянуті на засіданні Кабінету міністрів України в найближчі тижні.

Раніше Гриневич повідомляла, що рішення про обов'язкове отримання абітурієнтами мінімум 150 балів із зовнішнього незалежного оцінювання для вступу до вищих навчальних закладів на медичні спеціальності було скасоване, але ідея про введення мінімальних прохідних балів залишається.

ФОТО: інтернет

QHA