КИЇВ (QHA) -

Гарантовані нормами міжнародного законодавства права людини на вільне відправлення культових дій і свободу віросповідання були в черговий раз грубо порушені окупаційними властями захопленої Російською Федерацією Автономної Республіки Крим, йдеться у заяві Міністерства культури України.

— Міністерство культури України знову категорично засуджує будь-які прояви релігійної нетерпимості та висловлює заклопотаність і глибоку стурбованість вищевикладеним ганебним фактом свідомого знищення російською владою на території окупованого Криму громад Української православної церкви Київського патріархату, — підкреслює відомство.

У Мінкультури України також звернулися до світової спільноти з проханням дати оцінку вказаних подій.

— Закликаємо міжнародні правозахисні інститути звернути увагу і відреагувати на цей та інші факти нахабного придушення осередків українського православ'я на території анексованої Автономної Республіки Крим. Вкотре наголошуємо, що віруючі Української церкви в Криму страждають за свої переконання через недотримання окупантами основоположних прав людини.

Також звертаємося до Генеральної прокуратури України, Прокуратури Автономної Республіки Крим та інші правоохоронні органи і просимо дати правову оцінку наведеним у цьому зверненні фактам порушення прав віруючих, — йдеться в заяві.

Як раніше повідомляло QHA, 31 серпня співробітники російських спецслужб заблокували український православний храм Святих рівноапостольних князів Ольги та Володимира в окупованому Сімферополі. У Київському патріархаті заявили, що силовики пошкодили приміщення, зламали двері та вівтарі, конфіскували частину церковних речей, а також закрили віруючим доступ до храму.

Архієпископу Сімферопольському і Кримському Клименту під час силових дій травмували руку.

ФОТО: інтернет

QHA